Úvod do limitologie

Můj obsah je stavěn na prozkoumávání a následné bourání limitů a bloků. Oproti profesionálním terapeutům a mindset koučům jsem já jen obyčejná bloggerka, která se rozhodla naučit limity poznávat a analyzovat zevnitř.

Zrovna se mi hodí psát tento článek v době, kdy jsem takzvaně nemocná. Chytit angínu se mi podařilo v době, kdy jsem zrovna uvažovala nad tím, jak moc se mi povedlo vzdálit se od svého bytí, které jsem označila konečně za své.

Tato moje verze naslouchala rostlinám, prováděla i jakýsi “channelling” ohledně důležitých věcí o životě, jeho smyslu a různých “záhadách”. Zajímala jsem se o šamanismus a magii mnohem hlouběji, byť jen pro zábavu, neboť jsem se na procedurální postupy cítila být příliš líná.

Dává tedy smysl, že jsem se poslední měsíce odevzdala zákonu předpokladu a prohlubuju svoje poznatky o transurfingu. Ale byl to pořád můj únik. Naprosto přesně jsem věděla, proč se k těmto myšlenkám ubírám. Bylo tomu tak proto, že jsem tušila, jak moc potřebuju uprchnout ze své aktuální hmotné reality.

(“Transurfing reality” je kniha od ruského mystika Vadima Zelanda; o jeho teorii víc vyprávím zde, nicméně celá jeho knižní série Ovlivňování reality je dostupná v knihkupectví Martinus.)

Dnes jsem poslouchala video Jany Francové, která mluvila o tom největším paradoxu, jaký může v tomto směru nastat. Našim limitem totiž může být samotné přesvědčení, že máme nějaký blok.

Řekněme si ale pro začátek ten zásadní rozdíl, ve kterém se bude oddíl limitologie na tomto webu vyznačovat.

Zatímco blok je balíček, bod, hmotná věc, byť v energetickém slova smyslu, limit je rozmezí ohraničené blokem. Blok je něco, co nám překáží, právě k překonání onoho limitu. Každý z nás má určitý rozsah toho, co je schopen a co ne.

Ale vraťme se zpátky k limitům. Nyní si ujasněme jasný rozdíl toho, jak se ve specifických situacích projevuje blok a jak se projevuje limit:

Bloky a limity jsou projektem našeho podvědomí. Do našich sedmi let, kdy mozek pracoval s otevřeným podvědomím naslouchajícím všem zajímavým informacím, se v podstatě formovalo to, jak budeme defaultně do konce života fungovat.

Ale přiznejme si jednu věc: ne všechny bloky nám ubližují.

Proto jsem velice daleka tomu kázat, aby se lidé bloků a limitů hromadně zbavovali. Jsem přiznivcem toho, abychom se svých limitů a bloků nebáli a abychom je přestali dělit na dobré a zlé. Protože jsou silně neutrální. Problém pro nás nastává tehdy, kdy se chceme vzhledem k našim dispozicím nějak pohybovat ve společnosti a je potřeba v rámci našich limitů najít něco, co nám vyhovuje, nebo zkrátka ty hranice rozšířit.

Ale o tom zase jindy.

Kam se chceš vydat dál?
Škola negativního myšlení
sekce ŠKOLKA
nebo se chceš podívat na web KrisVankova.cz ?


Uveřejněno

v

, ,

od

Značky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *